Przygotuj swój zakład na rok 2021 - zgodność z OSHA/GHS, aktualizacje i inne.

Czy Twój zakład jest przygotowany na rok 2021? Oto kilka przygotowań, które należy poczynić dla swojego zakładu pracy i pisemnego programu HazCom na nowy rok.

Zgodność z OSHA/GHS

W związku z trwającym już od dwóch lat dostosowaniem OSHA-GHS, w 2021 r. oczekiwania dotyczące zgodności z HazCom wzrosną. Inspektorzy OSHA będą poszukiwać harmonii pomiędzy programami komunikacji zagrożeń w zakładzie a spójnością etykiet chemicznych.

Aby pracownicy zrozumieli pisemny program komunikacji zagrożeń, konieczne jest zachowanie jego aktualności. Poniżej przedstawiamy 6 kroków, które należy podjąć, aby stworzyć skuteczny program komunikacji w miejscu pracy, który pomoże zapewnić spójność etykiet HazCom.

Organizacja biblioteki chemikaliów

Czy zapewniasz pracownikom prawo do wiedzy na temat zagrożeń związanych z substancjami chemicznymi w miejscu pracy? Istotnym elementem przejrzystego programu komunikacji zagrożeń jest zorganizowana biblioteka chemikaliów. Kiedy kalendarz przesunie się na rok 2019, poświęć czas na uporządkowanie chemikaliów w swoim zakładzie i upewnij się, że są one odpowiednio oznakowane.

ostrzegawczy

Zaopatrzenie się w etykiety GHS zagwarantuje efektywny program etykietowania dla Twoich chemikaliów. Dodatkowo, włączenie planu organizacji chemikaliów do pisemnego programu komunikacji zagrożeń zapewni, że Twoi pracownicy będą utrzymywać bibliotekę chemikaliów.

Identyfikacja niebezpiecznych chemikaliów jest czynnikiem, na który inspektorzy OSHA będą zwracać uwagę podczas audytu w Twoim miejscu pracy.

Aktualizacja dotycząca odpadów niebezpiecznych

Rozporządzenie federalne 49 CFR 172.301 wymaga zaktualizowanego formatu oznakowania i komunikacji dla odpadów niebezpiecznych. Wszystkie etykiety na odpady niebezpieczne w HCL zostały zaktualizowane zgodnie z przepisami do nowego formatu. Każda etykieta musi zawierać miejsce na numer UN, który nie jest mniejszy niż 12mm. Zobacz więcej tutaj.