OSHA informuje o 7% wzroście liczby wypadków przy pracy

Zgodnie z raportem OSHA, liczba wypadków śmiertelnych związanych z pracą wzrosła w 2016 roku o 7%. Liczba ofiar śmiertelnych w 2016 roku była większa niż w 2015 roku. Wskaźnik śmiertelnych obrażeń wzrósł do 3,6 na 100 000 pełnoetatowych pracowników, z 3,4 na 100 000 rok wcześniej (Smith 2017).

"Dzisiejsze dane dotyczące śmiertelności w pracy pokazują tragiczny trend z trzecim z rzędu wzrostem liczby śmiertelnych wypadków pracowników w 2016 roku - najwyższym od 2008 roku. Amerykańscy pracownicy zasługują na coś lepszego" - mówi Loren Sweatt, asystent sekretarza ds. bezpieczeństwa i higieny pracy (Occupational Safety & Health Administration).

"OSHA jest zobowiązana do znalezienia nowych i innowacyjnych sposobów współpracy z pracodawcami i pracownikami w celu poprawy bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. OSHA będzie pracować nad tymi tendencjami poprzez egzekwowanie przepisów, pomoc w przestrzeganiu przepisów, edukację i szkolenia oraz działania zewnętrzne" - informuje Sweatt.

wypadek w pracy

Wzrost liczby wypadków śmiertelnych i obrażeń związanych z pracą trzeci rok z rzędu podkreśla niebezpieczeństwa w miejscu pracy. W ciągu ostatnich kilku lat liczba inspektorów OSHA zmniejszyła się z powodu federalnych cięć budżetowych. Mniej niż 800 inspektorów nie jest w stanie skontrolować każdej gałęzi przemysłu.

Wszyscy pracodawcy muszą podjąć niezbędne kroki w swoich zakładach, aby utrzymać bezpieczne środowisko pracy. Zgodność z przepisami federalnymi-OSHA ma ogromne znaczenie i wagę nie tylko w zakresie zgodności, ale i ochrony.

HCL Labels współpracuje z firmami w zapewnieniu ich pracownikom prawa do wiedzy o zagrożeniach chemicznych w miejscu pracy. Zrozumienie przepisów GHS to długa droga do zapewnienia pracownikom pisemnego programu komunikacji zagrożeń, który będzie chronił ich samych. Wróć do nas w styczniu, aby zapoznać się z elementami etykiety GHS, które musisz znać przed inspekcją bezpieczeństwa.

Chroń pracowników i zachowaj zgodność z przepisami