Top 10 Lab Fails of 2020

Podczas gdy wiele osób na całym świecie przeżywa ciężkie chwile, pomyśleliśmy, że jednym z najlepszych sposobów na poprawienie nastroju tym, którzy utknęli w domu, będzie powtórzenie naszego uwielbianego konkursu Lab Fails. Pamiętajcie, że wszyscy szczęśliwi zwycięzcy nie tylko otrzymują pluszaka LabTAG DNA, ale mają też wyróżnienie w postaci jednej z najgorszych (i najlepszych!) wpadek laboratoryjnych roku. Oto, aby rozjaśnić ci dzień, najlepsze laboratoryjne porażki 2020 roku.

#1 - The Melted Rack

Od autora:

"(Stosunkowo niedoświadczony) gradient włożył stojak z pipetami do autoklawu jako eksperyment. Rzeczywisty (nieautoklawowany) stojak na pipety pokazany dla skali."

#2 - Rozprysk końcówki

Od Autora:

"Kiedy upuszczasz pudełko z końcówkami i robisz całą zbrodnię i sceny śledztwa, aby to zatuszować... bez wątpienia, znajduję się w ostatnich miesiącach projektu z bardzo mało zrobionym!"

#3 - The Forbidden Tip Rack

Od autora:

"Mieliśmy postdoca, który to zrobił. Ku zaskoczeniu absolutnie nikogo, jego kultury zostały skażone. Upierał się, że powietrze było cyrkulowane w dół i na zewnątrz, pomimo oczywistego faktu, że bariera była już naruszona. Proszę, z miłości do wszystkiego co dobre, nie róbcie tego".

#4 Tie - The Poopening & The Poopening 2

Od autora "The Poopening":

"Nasz specjalista od techniki prowadził badania, które wymagały szerokiej gamy próbek ludzkiego stolca. Zaczęliśmy więc przechowywać wszystkie świeże próbki kału, które nasze duże laboratorium otrzymywało do badań. Zazwyczaj próbki są wyrzucane po trzech dniach, ale my mieliśmy próbki, które miały kilka miesięcy. W miarę jak Poop Mountain się rozrastało, potrzebowaliśmy więcej miejsca w lodówce, aby to wszystko przechowywać. Ktoś nie przemyślał sprawy, kiedy zdecydował się wykorzystać dodatkową przestrzeń w przedpokoju apartamentu BSL3. Kiedy badania się skończyły, cały ten syf musiał opuścić BSL3. Przez autoklaw. Mieliśmy 40 funtów ludzkich odchodów w szybkowarze przez godzinę. Kiedy drzwi się otworzyły, w całym laboratorium śmierdziało jak zjełczały, roztopiony barłóg. Do dziś nazywamy to "Poopening".

Od autora "The Poopening 2":

"To był jeden z moich pierwszych dni pracy w laboratorium i uczyłem się tajników ekstrakcji DNA z próbek kału, więc nie trzeba dodawać, że byłem podekscytowany, aby zacząć działać. Przetrawiłam moje próbki poprzedniej nocy, więc były ciepłe i gotowe do ekstrakcji! Zacząłem wirować próbkę załadowaną do probówki z PowerBead, kiedy usłyszałem dziwny hałas dochodzący z worteksera... niebawem odwróciłem głowę i zauważyłem, że nie został on prawidłowo zamknięty, a ja zostałem pokryty mieszaniną PowerBeads i strawionej kupy kozy górskiej. Nie muszę dodawać, że moja pierwsza ekstrakcja DNA była dość wybuchowa i z radością stwierdzam, że moje ostatnie prace laboratoryjne były mniej burzliwe."

#6 - The Haunted Blot

Od autora:

"Ran a western blot looking for changes in protein levels in response to an siRNA KD of related genes, got a haunted blot instead."

#7 - Żel z piekła rodem

Od autora:

"Nigdy nie wierzcie niedoukom, gdy mówią: 'Mogę postępować zgodnie z protokołem, to tylko kilka kroków!'".

#8 - Poliakrylamidowa elektroforeza z płynnymi odpadami

Od autora:

"Przeprowadziłem żel, który miał być użyty do western blot, i poszło to strasznie źle. Zrobiłem mój bufor w dużej zlewce i miałem również dużą zlewkę na odpady płynne na moim stole. Okazało się, że wlałem niewłaściwą zlewkę do zbiornika z żelem. Żel wyglądał dobrze przez pierwsze 20 minut, potem zaczął dziwnie płynąć i topić się. Pro tip: nie wlewaj do zbiornika z żelem płynnych odpadów z ławki wartych miesiąc".

#9 - Pop Top

Od autora:

"Pyrex top nie chce się oddzielić od kolby wolumetrycznej".

#10 - What Exquisite Ladders You Have!

Od autora:

"Moje drabinki sprawdziły się całkiem dobrze :)."

Lab Fails of 2020 Honorable Mention:

Od autora:

"Drugi rok biochemii undergrad tutaj, wykonał pierwszy PCR bez pomocy. Long story short, our best band was in the negative control".

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokowydajnych etykiet specjalistycznych ai dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w instytucjach opieki zdrowotnej.