Najlepsze akcesoria identyfikacyjne roku 2021

W LabTAG oferujemy więcej niż etykiety z kodami kreskowymi; oferujemy kompletne rozwiązania identyfikacyjne dla laboratoriów i placówek służby zdrowia. Częścią tego jest dostarczanie najlepszych akcesoriów, drukarek i automatyki do identyfikacji.

Choć akcesoria mogą nie być niezbędne, są niezwykle cenne, jeśli chodzi o identyfikację próbek. Skanery, aplikatory etykiet oraz akcesoria i dodatki do drukarek mogą przyczynić się do sprawniejszego, wydajniejszego i bezbłędnego funkcjonowania laboratorium.

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak te akcesoria mogą pomóc Twojemu laboratorium, postanowiliśmy sporządzić listę pięciu najlepszych z nich dostępnych na rynku. Nasz zespół ekspertów, od pracowników naukowych z dziedziny nauk przyrodniczych po specjalistów ds. identyfikacji próbek, przedstawił swoje spostrzeżenia w celu określenia typów akcesoriów, które najlepiej zaspokoją potrzeby konkretnego laboratorium. Bez dalszego zastanawiania się, oto one:

  1. PCR-TagTrax® - zgłoszony do opatentowania PCR-TagTrax nie jest dokładnie akcesorium; jest to raczej system, który umożliwia identyfikację probówek PCR o wysokim profilu, pasków 8-dołkowych i mikropłytek w sposób, który nigdy wcześniej nie był stosowany. PCR-TagTrax można używać jako podstawki na probówki lub dodać do notatnika, aby ułatwić śledzenie przebiegu reakcji. Dzięki łatwej obsłudze w rękawicach i możliwości kodowania kolorami polecamy to "akcesorium" wszystkim, którzy stosują techniki PCR i/lub real-time PCR.
  2. Akcesorium Zebra ZD-Series Battery Accessory - Ten zestaw baterii umożliwia bezprzewodową pracę drukarki, co oznacza, że można ją umieścić w dowolnym miejscu i łatwo przenosić. Jest to przydatne, gdy konieczne jest drukowanie etykiet na żądanie lub gdy drukarka musi być transportowana. Dzięki opcjom łączności Bluetooth i Wi-Fi można uzyskać prawdziwie bezprzewodowy system etykietowania, który można przenosić w obrębie laboratorium.

Uwaga: Opakowanie może być używane z następującymi drukarkami Zebra: ZD410d, ZD420c, ZD420t, ZD420d, ZD620t i ZD620d.

  1. PikaTAG® - zgłoszony do opatentowania PikaTAG to poręczny aplikator do małych, okrągłych etykiet. Ma ergonomiczny kształt i może być używany w rękawiczkach lub bez, aby precyzyjnie umieszczać duże partie etykiet na wierzchołkach probówek. Jego najlepszą cechą, którą jako dostawcy etykiet możemy podkreślić, jest to, że oszczędza czas i nadgarstek użytkownika, który nie musi mozolnie naklejać każdej etykiety na tak małe pojemniki. PikaTAG jest teraz dostarczany z podkładką PikPadTM, która dodatkowo ułatwia naklejanie małych etykiet punktowych, zapewniając płaską powierzchnię, aby zmaksymalizować liczbę etykiet, które można pobrać w danym czasie.
  2. Ręcznyczytnik RFID firmy UniTech - ten ręcznyczytnik ma wszystko. Wyposażony w imager 2D, może skanować/odczytywać etykiety RFID UHF, a także odczytywać kody kreskowe 1D i 2D. Posiada łączność Wi-Fi, Bluetooth i komórkową 4G do natychmiastowego przesyłania danych, a nawet możliwość rozszerzenia pamięci do 256 GB za pomocą karty MicroSD.
  3. Taśmy odporne na działanie ksylenu - wydruki są tak samo cenne jak etykiety, na których są drukowane. Mocny klej oznacza niewiele, jeśli ostre środki chemiczne zniszczą wydruk; dotyczy to także rozpuszczalników, takich jak ksylen, powszechnie stosowanych w większości procedur barwienia histochemicznego. Dotyczy to również rozpuszczalników, takich jak ksylen, powszechnie stosowanych w większości procedur barwienia histochemicznego. W związku z tym stosowanie taśmy barwiącej odpornej na ksylen powinno być przesądzone w każdym laboratorium, w którym stosuje się ostre środki chemiczne i rozpuszczalniki. Dzięki temu wydrukowane kody kreskowe (a także tekst) pozostają czytelne, co zmniejsza liczbę błędów skanowania i zwiększa dokładność wszystkich pomiarów, niezależnie od warunków, na jakie narażone są próbki.

Wybór odpowiednich akcesoriów, które zwiększą możliwości identyfikacyjne laboratorium, wymaga wiedzy specjalistycznej, aby zrozumieć, co działa najlepiej. Mamy nadzieję, że ta lista pozwoli Ci zorientować się, co możesz zrobić, aby ulepszyć swój obecny system identyfikacji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nasz zespół ekspertów naukowych jest zawsze dostępny, aby Ci pomóc.

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokowydajnych etykiet specjalistycznychoraz dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w placówkach służby zdrowia.