Kolejne studium przypadku zarządzania danymi środowiskowymi z Chattanooga

Za każdym razem, gdy Chattanooga pojawia się w wiadomościach, my w ERA nadstawiamy uszu. Od wielu lat wspieramy działania związane z zarządzaniem środowiskiem w zakładzie produkcyjnym Volkswagena w Chattanooga i uwielbiamy podkreślać wszystkie nagrody, jakie zakład VW w Chattanooga zdobył, w tym nagrodę Edison Green Award 2012 oraz uzyskanie statusu certyfikatu LEED. Na domiar złego, VW Chattanooga zyskuje wiele uwagi dzięki programowi Think Blue.

Kiedy więc artykuł "Smart Grid Saves Chattanooga Utility $1.4 Million During Storm" pojawił się na popularnym blogu Treehugger.com, od razu przykuł uwagę ERA.

Możesz przeczytać artykuł z Treehugger pod tym linkiem.

Wygląda na to, że Chattanooga szybko staje się miejscem, gdzie można znaleźć doskonałe studia przypadków, które pokazują, że inwestowanie w mądrzejsze, bardziej ekologiczne technologie jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla portfela.

"Zakład energetyczny zredukował czas trwania przerw w dostawie prądu o 55 procent, a przyspieszenie przywrócenia zasilania pozwoliło EPB Chattanooga zaoszczędzić 1,4 miliona dolarów.

To spora suma pieniędzy, którą można zaoszczędzić w stosunkowo krótkim czasie.

Co jest być może ważniejsze w tej historii, i coś, co powinno wzbudzić zainteresowanie wszystkich menedżerów ochrony środowiska znających się na danych, to fakt, że zmierzenie tych oszczędności i obliczenie ROI (zwrotu z inwestycji) było możliwe tylko dzięki możliwości automatycznego przechwytywania danych w czasie rzeczywistym.

"Podczas promowania inteligentnej sieci, wiele uwagi skupia się na oszczędnościach pieniężnych, które otrzymają klienci i chociaż jest to z pewnością zachęta, prawdziwym zyskiem z technologii inteligentnych sieci jest w tych rozproszonych systemach automatycznego reagowania i możliwość dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej do posiadania informacji w czasie rzeczywistym i kontroli na wyciągnięcie ręki. Może to stanowić różnicę między przerwami w dostawie prądu w całym mieście podczas fal upałów i burz, a zaledwie kilkoma przerwami w dostawie prądu."

Dla każdego czytelnika, który nadąża za tym, co ERA pisze na tym blogu i na innych blogach poświęconych zarządzaniu środowiskiem, takich jak EHS Today czy Environmental Leader, ta koncepcja powinna zadzwonić: pisaliśmy obszernie o tym, jak posiadanie zautomatyzowanego systemu gromadzenia danych, takiego jak system ciągłego monitorowania emisji (CEMS), może stanowić różnicę między wypadnięciem z przepisów na kilka godzin a płaceniem kar za niezgodność z przepisami przez cały tydzień.

"Zakład energetyczny nie tylko zaoszczędził mnóstwo pieniędzy, ale również klienci musieli radzić sobie z mniejszą liczbą i krótszymi przerwami w dostawach prądu. Według Greentech Media, uniknięto 58 milionów minut przerw w dostawie prądu dla klientów, a dla tych, którzy doświadczyli przerw, prąd został przywrócony 1,5 dnia wcześniej niż przed wprowadzeniem inteligentnej sieci."

Teraz wyobraź sobie, że zamiast przerwy w dostawie prądu, była to awaria jednej z technologii kontrolnych, która utrzymywała Cię w zgodności z przepisami. Wszystko, co może ostrzec cię wcześniej, pomóc śledzić emisje niezorganizowane, jak to się stało, i zminimalizować czas awarii może skończyć się oszczędzając tysiące dolarów w każdej godzinie.

Wszystko sprowadza się do tego: jeśli chcesz zaoszczędzić na czymś pieniądze, musisz tym zarządzać, a jeśli chcesz tym zarządzać, musisz to zmierzyć. Im lepiej potrafisz mierzyć swoje wejścia i wyjścia oraz im skuteczniej jesteś w stanie przechwytywać dane, tym lepszy będzie Twój proces decyzyjny.

Uzyskiwanie danych w czasie rzeczywistym oznacza, że można rzeczywiście podjąć świadomą decyzję, aby zająć się i poprawić problemy, a nie reagować i robić kontrolę szkód po fakcie.