Jak mogę samodzielnie sprawdzić jakość etykiety?

Drodzy klienci, partnerzy, odwiedzający i goście, oto kilka prostych, ale skutecznych sposobów na sprawdzenie jakości etykiet samoprzylepnych. Czynności te można wykonać samodzielnie po otrzymaniu gotowego produktu. Nie zajmie to Państwu dużo czasu, nie wymaga zakupu żadnego sprzętu (z wyjątkiem kolorowych etykiet), natomiast będą Państwo mogli samodzielnie zweryfikować jakość dostarczanych produktów samoprzylepnych i mają nadzieję, że pomyślna weryfikacja towaru przyczyni się do wzmocnienia zaufania i partnerstwa z wybraną drukarnią.

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że na etapie dyskusji (zatwierdzania projektu) bardzo ważne jest porównanie Państwa wymagań ze specyfikacją podaną przez dostawcę etykiet. Niby oczywiste, ale nie zawsze tak jest. Aby uniknąć odrzucenia lub niezgodności produktów, zalecamy dokładne zapoznanie się ze specyfikacjami wybranej drukarni.

Poniżej przedstawiamy zestaw kroków, które możesz zastosować, aby bez zbędnego wysiłku i kosztów zweryfikować jakość zamawianego produktu. Wszystkie metody obejmują kontrolę wzrokową.

Otrzymałeś przesyłkę z etykietami. Przede wszystkim, po otwarciu opakowania, należy zwrócić uwagę na wygląd rolek:

  • Przednia strona jest czysta, wolna od kurzu i okruchów.
  • Krawędź wstęgi jest sucha i czysta.
  • Rolki mogą być pakowane indywidualnie zgodnie z życzeniem klienta, patrz rys. 1.
  • Średnica piasty i bębna dobrana i wykonana zgodnie ze specyfikacją
  • Rozmiar etykiet, odstępy między etykietami zgodne z arkuszem danych. Etykiety z informacjami mogą znajdować się na rolce (opakowanie jednostkowe) lub na pudełku produktu, rys. 2
  • Sprawdzić produkt pod kątem uszkodzeń - zmarszczek, brudu, plam tłuszczu, rozdarć, rozdartych krawędzi, zadziorów, dziur.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie oddzielenia od linera. Jakość wykrawania wpływa na oddzielenie etykiety od podkładu. Jeśli nacięcie matrycy narusza powłokę silikonową, warstwa kleju zaczyna oddziaływać z niepowlekanym podłożem. Jakie jest ryzyko? Może prowadzić do całkowitego braku możliwości odklejenia etykiety od podkładu i powodować zwijanie się podkładu wokół różnych występów i rolek aplikatora lub nierównomierne nakładanie etykiety na podłoże. Test oderwania etykiety od podkładu można przeprowadzić pod kontrolą dynamometru GOST 13837-79. Jednak, jak każdy instrument, ma swoją cenę, a większość firm nie przeznacza budżetu na takie testy. Możesz jednak przeprowadzić test samodzielnie. Oddziel etykietę od podkładu i przyklej na 24 godziny na powierzchni, która ma być oznaczona. Ważne jest, aby robić to w temperaturze roboczej. Po 24 godzinach sprawdź i oceń wyniki.

Następnie zalecamy sprawdzenie tolerancji. Tolerancja dla wymiarów liniowych wynosi ±0,5 mm.

Opisaliśmy ogólne zalecenia dla klientów zamawiających etykiety samoprzylepne. Jednak w większości przypadków każdemu zamówieniu towarzyszą indywidualne wymagania i cechy szczególne. Na przykład w przypadku etykiet z klejem usuwalnym (etykieta, która po oderwaniu nie pozostawia śladów na powierzchni) zalecamy prosty i całkowicie darmowy test - przyłóż etykietę do oznaczanego przedmiotu i oderwij ją. Jeśli ślady pozostaną, możliwe jest, że proces produkcyjny lub nieodpowiedni klej nie zostały użyte. W takim przypadku należy skontaktować się z dostawcą.

Podsumowując, przedstawiliśmy kilka podstawowych zaleceń dla osób odpowiedzialnych za zakup etykiet samoprzylepnych w swoich fabrykach/firmach. Wszystkie metody są proste, ale skuteczne.

Ze swojej strony pragniemy zaznaczyć, że Dział Kontroli Jakości Bosla sprawdza Państwa zamówienia na wszystkich etapach produkcji, od doboru i testowania materiałów, aż po jakość opakowań gotowych produktów. Wśród naszych lojalnych klientów, zdobyliśmy zaufanie i udowodniliśmy jakość naszych produktów w czasie. Jednak dla nowych klientów po pierwszej dostawie nadal zalecamy stosowanie się do metod opisanych powyżej.

Dowiedz się więcej na: http://chemicznasubstancja.pl