GenoFAB i LabTAG współpracują w celu zwiększenia wydajności badań w dziedzinie nauk przyrodniczych

Podsumowanie: Partnerstwo pomiędzy systemem zarządzania informacjami laboratoryjnymi a producentem etykiet umożliwia laboratoriom śledzenie próbek laboratoryjnych za pomocą technologii kodów kreskowych.

Fort Collins, Colo 15 czerwca 2021 r. Właściwe etykietowanie próbek laboratoryjnych jest najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie produktywności zespołów badawczych. GenoFAB i LabTAG połączyły siły, aby ułatwić każdemu laboratorium wykorzystanie technologii kodów kreskowych do identyfikacji i śledzenia swoich cennych próbek.

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych 28 miliardów dolarów rocznie marnuje się na badania przedkliniczne, które nie przynoszą powtarzalnych wyników. Identyfikacja próbek i odczynników jest przyczyną 36,1% problemów i stanowi główne źródło nieodtwarzalności.

Wiele laboratoriów nadal polega na odręcznych etykietach w celu identyfikacji swoich próbek, ponieważ drukowanie etykiet jest zaskakująco trudne w środowisku laboratoryjnym. Wiele próbek w naukach przyrodniczych jest bardzo małych i może być wystawionych na działanie bardzo trudnych warunków. Działające rozwiązanie w zakresie etykietowania wymaga montażu specjalistycznych etykiet, które są w stanie wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki, od bardzo niskich do bardzo wysokich temperatur. Wymaga również drukarki etykiet kompatybilnej z etykietami oraz oprogramowania do sterowania drukarką.

GenoFAB dostarcza oprogramowanie oparte na sieci Web, które pozwala użytkownikom dokumentować swoje próbki i generować etykiety z kodami kreskowymi, które umożliwiają odzyskanie dokumentacji próbki. W przeciwieństwie do innych rozwiązań drukujących etykiety, które tylko drukują etykiety, ale nie posiadają systemu zarządzania danymi, użytkownicy GenoFAB mogą dołączyć tyle danych, ile potrzebują do udokumentowania swoich próbek. Ponadto GenoFAB jest jedynym rozwiązaniem internetowym, które nie wymaga od użytkowników korzystania z określonego typu komputera i instalowania różnych warstw oprogramowania, aby umożliwić im projektowanie i drukowanie etykiet.

"Każda próbka zasługuje na swój własny kod kreskowy" - powiedział Jean Peccoud, dyrektor generalny GenoFAB. "Drukowanie etykiet powinno być pierwszym krokiem każdego eksperymentu".

LabTAG produkuje specjalistyczne etykiety dla branży life science. Ich niezrównane doświadczenie i reputacja na tym rynku sprawiły, że są naturalnym partnerem do opracowania zintegrowanego rozwiązania do etykietowania próbek, które spełni potrzeby najbardziej wymagających laboratoriów. Użytkownicy GenoFAB znajdą w LabTAG zaufanego partnera, który pomoże im wybrać rozwiązanie do etykietowania, które spełni ich potrzeby i wymagania.

"Rozwiązanie do drukowania etykiet GenoFAB usuwa wiele tarć, które dla wielu użytkowników są trudne do pokonania" - powiedział George Ambartsoumian, dyrektor generalny firmy LabTAG. "Z niecierpliwością czekamy na możliwość dostarczenia użytkownikom GenoFAB specjalistycznych etykiet, których potrzebują w swoich trudnych warunkach laboratoryjnych do identyfikacji próbek, śledzenia próbek i zarządzania zapasami".

O GenoFAB: Internetowy system zarządzania informacjami laboratoryjnymi GenoFAB pozwala organizacjom badawczym zwiększyć ilość i jakość danych, które mogą wytworzyć przy użyciu istniejących zasobów. Zmniejsza prawdopodobieństwo niepowodzenia projektu poprzez wyodrębnienie możliwych do działania informacji z surowych danych w czasie rzeczywistym.

LabTAG, oddział GA International Inc. jest firmą badawczo-rozwojową działającą na pełną skalę, która produkuje specjalistyczne etykiety i taśmy, w tym odporne na działanie czynników kriogenicznych, ksylenu i autoklawu, etykiety typu wrap-around (samolaminujące) i wiele innych.

Kontakty:

GenoFAB: Jean Peccoud, (970) 205-9158

LabTAG: (450) 973-9420 sales@ga-international.com